¨
Translation: anglická vlajka

26.8.2022

HermitPhoto - fotografování duše krajiny.

HermitPhoto je svatý fotoprojekt dokumentace krajiny Moravský kras jakož i jiných destinací (Oslávka, Turzovka, Slovenský ráj, Krkonoše, Assisi a další). Krajina je viděna tak, jak ji vnímá a zří poustevník Gyaneshwarpuri. Ten působí v Moravském krasu právě 40 let. Za tu dobu vznikl soubor mnohdy unikátních fotografií, především se speleologickou problematikou. Mnohé jsou vystaveny na tomto pozitivním webu www.gyaneshwarpuri.cz, mnohé fotografie však již nevydržely cestu časem a zanikly. Poustevník se zde vyznává z Lásky k Moravskému krasu a jeho lidem, především amatérským jeskyňářům. Né všichni ho však přijímají, mnozí jsou ještě Bohu vzdáleni. V současnosti poustevník Gyaneshwarpuri publikuje své fotografie v eSpeleo.cz, projektu České speleologické společnosti, jíž však již dlouho není členem. Za tuto svoji činnost je uznáván těmi lokálními patrioty, jimž leží na srdci Moravský kras a jeho jeskynní svět. Dodejme, že uznáván, né však chápán.

HermitPhoto www.gyaneshwarpuri.cz
Foto: Pavel Chaloupský, 29.10.2021.

Pokud je Vám tento web sympatický, vložte do zdrojového kódu svých webových stránek tento odkaz:

<a href="http://gyaneshwarpuri.cz/1stranka.html">Gyaneshwarpuri.cz</a>


Nebo si vložte jednu požehnanou ikonku:
<a href="http://gyaneshwarpuri.cz/1stranka.html"><img src="http://gyaneshwarpuri.cz/fotografovani/hermitphoto_logo_600px.jpg" border="0" alt="" width="600" height="205"></a>
HermitPhoto www.gyaneshwarpuri.cz

<a href="http://gyaneshwarpuri.cz/1stranka.html"><img src="http://gyaneshwarpuri.cz/fotografovani/ikonka_hermitphoto_200px.jpg" border="0" alt="" width="200" height="68"></a>
HermitPhoto www.gyaneshwarpuri.cz

<a href="http://gyaneshwarpuri.cz/1stranka.html"><img src="http://gyaneshwarpuri.cz/ikonka_gyaneshwarpuri_189px.jpg" border="0" alt="" width="189" height="67"></a>
HermitPhoto www.gyaneshwarpuri.cz

Upozornění:

Na vystavené fotografie se vztahují autorská práva! V případě že toužíte si je stáhnout pro svou potěchu, je to povoleno. Uveďte prosím ale odkaz na autora fotografií i jeho webové stránky, z nichž jste fotografie stáhli.

Marek P. Šenkyřík - svámí Gyaneshwarpuri
www.gyaneshwarpuri.cz


Proč fotografuji

Ve fotografování se cítím být následovníkem mistra fotografa Bohdana Holomíčka z Krkonoš, který fotografoval Václava Havla již za časů Charty 77. On si mě určitě nepamatuje, ale byl to on kdo probudil můj zájem o fotografování. Pamatuji si jen, že tam na krkonošských hřebenech stále mačkal spoušť svého oprýskaného Nikonu z čehož vznikly prvotřídní ostré černobílé fotografie nás krkonošských horských cestářů. Ty nám mistr Holomíček věnoval.

Ve focení jsem jenom amatér, tedy ten který vše činí z lásky. Fotografování mi přináší štěstí. Fotím rád. Já musím fotit. Focení je mé žití. Fotím, tedy jsem! Fotím pro radost.

Rád bych zde oslovil potenciální zájemce o focení, aby podobně jako já s focením začali, nezáleží na značce i když já nikonista propaguji nyní taktéž japonský Olympus. Splnil jsem si tak malý sen, kterým zachycování pomíjivých okamžiků, které však jednou mohou být velmi mystické, určitě je. To Bohdan Holomíček věděl, proto za svůj život proexponoval údajně železniční vagón filmových svitků. Bohdan fotí z lásky. Fotí svět kolem sebe s oním zaujetím, které prozrazuje velkého umělce. Tu zálibu ve focení jsem zdědil po Bohdanu Holomíčkovi.

Jiným mým zdrojem inspirace pro fotografování byl svámí Čitánand z Yogy in Daily Life, který stále se stejným zaujetím portrétoval našeho Mistra Paramhanse svámího Mahéšvaránandy, jistě s cílem zvěčnit a vystihnout Jeho pravou Božskou podobu.

Na co v roce 2021 fotografuji:
Olympus M.Zuiko Digital ED 12-45mm f/4 PRO
Olympus M.Zuiko Digital ED 12-45mm f/4 PRO
Cena: 15 590 Kč

Olympus OMD EM10 Mark III.
Olympus OM-D E-M10 Mark III tělo plus paměťová karta
Cena: 16 570 Kč

Blesk TT685 pro olympus.
Blesk TT685.
Cena: 4 950 Kč

Hähnel CAPTUR Remote Oly/Pana - dálková spoušť DSLR + dálková spoušť blesku pro Olympus/Panasonic
Hähnel CAPTUR Remote Oly/Pana - dálková spoušť DSLR + dálková spoušť blesku.
1 550 Kč

Na co jsem už fotografoval...

Ljubitel, okolo r. 1985
Lomo, okolo r. 1989
Praktica BCA, okolo r. 1991
Rollei, 2002
Nikon F65, 2005-2007
OLYMPUS µ 770 SW, 2007-2008
Nikon Coolpix P50, 2009-2010
Nikon Coolpix P900, 2019 - 2020
Olympus OMD EM10 Mark III. 2020

Nebude mi líto peněz na kvalitní fotoaparát.


Odkaz na mou oblíbenou prodejnu fotoaparátů na Mendlově náměstí v Brně. Navštivte ji i Vy.
Antik Foto

afoto.cz


Antik Foto

HermitPhoto www.gyaneshwarpuri.cz
ZPĚT

2020


2021